Tabliczki znamionowe Alumart | e-mail: biuro@alumart.pl | tel. 697 627 349

Produkcja

Produkcja

produkcja1 Technologia stosowana przez nas polega na zadruku specjalnymi tuszami poanodowanego aluminium oraz zabezpieczeniu w sposób szczelny i bardzo trwały jego powierzchni. 

produkcja2 Podczas procesu oksydowania (anodowania) aluminium, na jego powierzchni powstaje cienka i bardzo twarda warstwa zaporowa, na której tworzą się puste w środku sześciokątne słupy (patrz rysunek 1). Jest to warstwa tlenkowa, z charakterystycznymi, mikroskopijnej głębokości porami (patrz rysunek 2). 

produkcja2 Zadruk odbywa się przy zastosowaniu specjalnych tuszy, które podczas procesu nakładania na arkusz zostają umieszczone w porach aluminium.

produkcja2 Jakość uzyskanego obrazu, podkreśla ostatni proces produkcji - uszczelnienie (szkliwienie). Podczas tego procesu tusze zostają bardzo trwale i szczelnie zamknięte w mikroskopijnych porach poanodowanego aluminium, a na powierzchni wytwarza się przeźroczysta warstwa ochronna o twardości szafiru. Powierzchnia aluminium wraz z ukrytym w niej obrazem jest idealnie gładka.